TVOŘÍME S DĚTMI MAČKACÍ MÍČEK

Kdo by si nepamatoval z dětství takové ty balonky plněné moukou, které jsme celý den nedali z ruky. Já si dokonce pamatuji, že se prodávali i v turistických centrech v zahraničí. Byly oblíbené po celém světě a hlavně byly snadno nahraditelné, protože si je mohl každý vyrobit doma.

 

Co budete potřebovat

·             Balonek

·        Hladkou mouku

·        Trychtýř

·        Dlouhou vařečku

·        Drobnosti na zdobení (oko, bavlnka, lihová fixa)

 

A jak na ně?

Postup se zdá být snadný – vždyť stačí jen mouku nasypat do balonku ale realita je krapet jiná a je to teda pěkná piplačka a mouku jsme málem měli až na stropě. 🙂 Nejdřív je dobré balonek nafouknout co nejvíc to půjde a nechat ho několik minut nafouknutý. Tím se roztáhne a při vyfouknutí zůstane vytahaný. Nasadíme balonek na trychtýř a pomalu do něj sypeme hladkou mouku. Průběžně skrz trychtýř protáhneme vařečku, kterou mouku v balonku udusáme. Plníme do té doby, než jsme s výsledkem spokojeni. Balonek zauzlujeme a dozdobíme si ho dle vlastní fantazie.

Klaudinka má moc ráda Mimoně a hned co jsem viděla žlutý balonek, tak bylo jasno, co z něj vyrobíme. Abych pravdu řekla, tak si ho hned zamilovala a stejně jako já, když jsem byla malá, tak ani ona ho jen tak z ruky nedá. 🙂

Autor: Karol Tišerová