O Puntíkovi

o Puntíkovi

Časopis Puntík je určen dětem od dvou do šesti let. Vychází každý měsíc, v létě a zimě je dvojčíslo.

Nabízí aktivity, které pomáhají s rozvojem řeči a obohacováním slovní zásoby, s rozvíjením fantazie a kreativity či s procvičováním grafomotoriky. K tomu slouží převážně obrázkové příběhy s minimem textů a úkoly, které se k příběhům vztahují. Puntík je rovněž pomocníkem rodičů a vychovatelů, přináší jednoduché tipy na výrobu her a zábavných cvičení.

Pro lepší přehlednost provázejí jednotlivé části časopisu veselé postavičky. Dětem pomohou s úkoly, jako je poznávání barev, tvarů, vydají se s nimi objevovat svět, naučí je vnímat základní etické hodnoty. Rýmované texty a krátké básničky spojují rozvíjení řeči i pohybu, nechybějí ani rytmické hry či náměty na zábavné aktivity.
Kvalitní papír, na který je celý časopis vytištěn, umožňuje bezproblémové malování a stříhání kdekoliv v časopise, tvoření z papíru není omezeno jen na kartonovou přílohu.

Kde je Puntík k dostání? Časopis zakoupíte v trafikách Lagardere (Relay a Inmedio), Geco, Peal, Valmont, Pressmedia, Traficon, v obchodech  Penny, Jednota, Norma, v hypermarketech Albert, Billa, Globus, Kaufland, Tesco a na České poště nebo na čerpacích stanicích Benzina, MOL a OMV.

Kdy Puntík vychází? Číslo na daný měsíc vychází vždy koncem měsíce předchozího.

Tvoření

Nápady

Malování

Objevování

Recepty

Příběhy

Grafomotorika

Hry