DOMÁCÍ PÍSEK PRO DĚTI

Když jsem na internetu viděla kolovat návod na domácí tzv. moon sand, tak jsem neodolala a musela ho vyzkoušet rovnou ve dvou verzích. 

Ne každý má možnost kvalitního pískoviště v okolí svého bydliště a v době propršených dní je ten domácí též skvělou volbou. Takřka nic nestojí a můžete si ho vyrobit klidně hned teď.


HLADKÁ VERZE

8 hrnků hladké mouky
1 hrnek dětského olejíčku

Jen důkladně smícháte tak, aby vznikla tvárná hmota. Tento písek má výhodu v tom, že krásně voní a voní po něm krásně i ruce, které máte navíc úžasně hebké. Výhodu má také v tom, že je díky dětskému oleji trvanlivější než písek ze stolního oleje. 

Nevýhodou je, že pokud se více zmáčkne do formiček, tak jde hůře vyklepnout.

               


HRUBÁ VERZE

8 hrnků hrubé mouky
1 hrnek stolního oleje

Tento písek sice nevoní tak příjemně jako ten s dětským olejem (i když by do něj asi šlo kápnout pár kapek esenciálního oleje), ale výhodou je, že je mnohem lepší na vyklepávání a tvarování bábovek – je více „pískový“.

Nevýhodu má v tom, že vydrží pouze pár měsíců, jelikož pak olej začne žluknout a písek místy tvrdnout.

Pokud ale máte doma malého ďáblíka, který je schopný písek roznést po celém bytě, tak to asi nebude vhodná volba, i když se dá snadno uklidit. Klaudinka byla vždycky klidná a opatrná, tak jsem se nebála mít něco takového doma.

Obě verze písku nám vydržely celou letní sezonu. Využívány byly obě verze stejně, takže nemůžu říct, že by některá byla oblíbenější. Hrubá verze byla na balkoně a hladká verze byla v pokojíku.

Hrubá verze se nakonec zlikvidovala z důvodu žluknutí stolního oleje – v tomto případě bych zkusila trochu zaexperimentovat a místo stolního oleje použila také dětský olejíček.

Hladká verze by se dala uskladnit do uzavíratelného boxu a určitě by vydržela mnohem déle.

 

Pokud se rozhodnete moon sand vyrobit, tak vám přeji, aby byly děti spokojené a nadšené stejně jako naše Klaudinka.

Autor: Karol Tišerová