Průzkumník Žárovka

Průzkumníka Žárovku znají dobře děti i ze stránek Puntíku. Nyní vyšla v nakladatelství Mladá fronta kniha, která je celá věnovaná této oblíbené postavičce.

 

Autorka Pavla Etrychová spolu s ilustrátorkou Andreou Popprovou vytvořily pro všechny, kteří se chtějí o Žárovkovi dozvědět více, hravou knihu plnou dobrodružství, které průzkumník Žárovka společně se svým věrným psím kamarádem a pomocníkem Edisonem prožívají. Na začátku knihy se odhodlávají vydat se do záhadného domu v zahradě, který jim nahání hrůzu. V noci se totiž rozsvítí vždy jedno z oken a Žárovka netuší, co se tam odehrává. Nakonec přemůžou svůj strach, vydávají se na průzkum a postupně se seznamují s jeho jednotlivými obyvateli – vědci. Objevíme tak spolu s nimi mnoho dalších postav.

Každý z vědců s originálním a vtipným jménem Žárovkovi představí nějaký nový jev. Profesor Žebírko mu třeba ukáže, jak funguje rentgen, docent Šlofík mu vysvětlí zimní spánek zvířat, inženýr Slípka popíše snášení vajec u zvířat nebo inženýr Cívka předvede funkci elektriky. S oceánoložkou doktorkou Skákavou se dokonce vydají k moři za hlavonožci. Profesor Bubák, který sestavuje Atlas českých strašidel, je zase naučí hrát mariáš a vezme na zříceninu na setkání se strašidly.

Kniha obsahuje množství úkolů, prosvěcovacích stránek, skládaček, vystřihovánek a několik rozkládacích stran, rozvíjí tedy u dětí i jejich kreativitu. U každé aktivity najdete symbol baterky, nůžek nebo pastelky, který určuje, o jaký typ úkolu se jedná. Některé stránky s úkoly, které v knize najdete, znáte i z dřívějších čísel Puntíku, kniha jich však nabízí mnohem více.

Kniha je v kroužkové vazbě s pevnými listy, které se dají vytrhávat, což je praktické hlavně u vystřihovánek. Kniha je určena pro děti od 5 let věku.

Pokud váháte, jakou knihu dětem pořídit na prázdniny, aby se zabavily během volných dnů, ale také se zároveň dozvěděly něco nového, Průzkumník Žárovka je dobrý nápad.