Medvídek Vilda se nenudí

S medvídkem Vildou a jeho dobrodružstvími se děti setkávají pravidelně v časopisu Puntík. V nové knize nakladatelství Mladá fronta „Medvídek Vilda se nenudí“ s ním mohou prožít celý rok.

 

Medvídek Vilda žije v malé dřevěné chaloupce se zahrádkou. Je to sice tak trochu popleta, ale nakonec si vždy v každé situaci poradí. A jak vyplývá z názvu knížky, Vilda rozhodně nikdy nemá dlouhou chvíli. Děti s ním v průběhu celého roku prožijí nejrůznější veselé příhody.

Na jaře bude Vilda pečovat o kytičky na zahrádce a vyrobí krmítko pro ptáčky, v létě zajde do lesa a na ryby, nasbírá maliny a uvaří si z nich malinovou šťávu. Po létě si upeče štrůdl z podzimních jablíček, sklidí brambory, shrabe listí, vyrobí figurky z kaštanů nebo přichystá zásoby na zimu pro ostatní zvířátka. V zimě sáňkuje a postaví sněhuláka.

Děti se s pomocí Vildy hravou formou dozvědí, co se děje během celého roku v přírodě, jaké zrovna dozrávají plody, jaké slavíme svátky a jaké zvyky jsou pro ně typické. Také se seznámí s různými zvířátky a dozvědí se, čím jsou zajímavá. Ke knížce se děti mohou vracet kdykoli během roku a porovnávat Vildovy příhody s těmi svými.

Autorka Lucie Sunková knihu složila z delších textů, které doplňují kratší příběhy komiksového typu s jednoduchými úkoly, při kterých si děti procvičí svou pozornost. Knihu doprovázejí nádherné poetické fotografie.