Hitem letošního roku je stavebnice Korbo fungující na principu ozubených kol

Zábavnou a hravou formou podporuje logické a technické myšlení dětí již od útlého věku. Ozubená plastová kolečka mají průměr 6 cm a jsou tak vhodně přizpůsobena dětské ruce. Výhodou je jednoduchost a snadné vytváření velkých pohyblivých objektů.

Díky této stavebnici děti porozumí základům fyziky, naučí se překonávat překážky, pracovat samostatně i v týmu. Zelené podložky se do sebe zacvakávají jako puzzle. Do nich se vkládají další plastové dílky jako právě ozubená kola, spojovací části a válečky, díky kterým vznikají plně funkční mechanické stroje. Pak už jen stačí otočit kličkou a vše se samo roztočí.

Stavebnice vyniká nejen krásně pestrými barvami, ale i příjemnou velikostí dílků, která zaručuje jednoduché, ale přitom naprosto precizní fungování vytvořených celků.

Stavebnice Korbo inspiruje děti k logickému myšlení a probouzí v nich chuť experimentovat. Díky válcovitým prvkům je možno stavět svislé i vodorovné konstrukce včetně velmi vysokých staveb.  Vybírat se dá ze sad o různém počtu dílků.

Základní soupravy (bez podkladových platforem) obsahující 18 kusů umožňují vytvořit psa, kachnu, letadlo s vrtulí, dělo, auto, parník a mnoho dalšího. Přesto stále existuje prostor pro mnoho dalších konstrukcí vycházejících z dětské fantazie. Pohodlná kompaktní krabička je skvělá zábava pro děti na cesty.

Korbo 40 Twist obsahuje Wikki Stix – struny vyrobené z recyklovatelného potravinářského vosku, který může být nalepen na jednotlivé prvky. To dělá hračku ještě více atraktivní. Díky nim lze jeřábem zvednout zboží nebo roztočit kolotoč i se sedadly.

Korbo 90 Hydro je inspirováno vodním živlem. Postavit si mlýn, který se opravdu točí za pomoci proudu vody – to je přece super zábava! Z tohoto vyplývá, že hračka je také vhodná do vany a k dalším vodním hrátkám. Velmi snadno se tím pádem také udržuje a písek či jiné nečistoty lehce odstraníte.

Korbo 124 Turbino ukazuje další rozměr této kreativní stavebnice. Pohonnou jednotkou může být totiž i dětské fouknutí. A pokud by náhodou nestačilo, pomůžou rodiče nebo třeba fén. Větný mlýn nebo elektrárna mohou začít pracovat!

Korbo 154 Cosmo je sada pro malé kosmonauty ve speciálních neonových barvách. Můžete si postavit marťanská vozítka, radary či lodě. Obsahuje navíc 30 modelů planet, měsíců a Slunce, díky nimž lze snadno vytvořit kompletní sluneční soustavu. Základní informace potvrzené NASA přináší jednoduchá fakta o planetách – jejich velikost, teplotu a vzdálenost od Slunce.

Nejlepší je ale mít vše hezky u sebe, v praktickém boxu určeném právě pro tuto stavebnici. Menší box se 120 dílky nebo větší box se 180 dílky se hodí do dětských pokojíčků stejně tak jako do školek pro větší kolektivy dětí.

zdroj: komerční prezentace

Více na www.korbo.cz