BARVIČKOVÉ DOMINO

Sníh stále nikde a počasí se venku mění tak, že je mnohdy lepší zůstat prostě doma.

Co si takhle vyrobit jednoduché domino, které zabaví celou rodinu, zkrátí dlouhé chvíle, a navíc se dá hrát hned několika způsoby?

 

CO BUDETE POTŘEBOVAT

  • Nůžky
  • Černou lepicí pásku
  • Lékařské špachtle
  • Barevné fixy

 

POSTUP

Lepicí pásku si nastříháme na proužky dlouhé přibližně 4 cm, a lepíme je ideálně 2 – 2,5 cm od konce špachtlí.

Zvolila jsem lepicí pásku, protože se černý fix na špachtlích rozpíjí. Páska vytvoří hranici, přes kterou se fixy nemohou rozpíjet.

No a pak už jen špachtle stačí barevně odlišit fixami. Používala jsem fixy s tlustými hroty, aby se s nimi nejen lépe, ale také rychleji vybarvovalo, a zvolila jsem základní barvy.

Vždy je potřeba špachtle vybarvit tak, aby oba konce měly stejnou barvu, a následně k té hlavní barvě přidat zbylé čtyři (nebo počet, který si sami zvolíte tak, aby od každé barvy vznikla celá sada)

Pro příklad – připravíme si pět špachtlí a jeden konec všech špachtlí nabarvíme žlutou barvou a druhé konce nabarvíme od každé barvy jednou – žlutá, červená, modrá, zelená, černá. Vznikne celá sada od každé barvy, a tím pádem také různé kombinace.

 

MOŽNOSTI HRY

  1. Klasické domino
  2. Ve stylu mikáda

 

Hrou se dítě může učit i základní barvy, takže je vhodné už pro ty nejmenší. Svou velikostí je ideální na cesty. Stačí jej svázat gumičkou a uložit do tašky. Hrát jej můžete s dětmi téměř všude.

Připravila Karol Tišerová